2015 Interstate Teams Selection
results | boardsClick on the unit's number to view their personal scoresheet
North-South | ||||
Place | Pair | Score | MPs | |
1 | 4 | David WILTSHIRE - Sophie ASHTON | 40 | 3.00 |
2 | 27 | Susan CROMPTON - Michael PRESCOTT | 38 | 2.10 |
3 | 1 | Judy MOTT - Rita NAILAND | 37 | 1.50 |
4 | 8 | Brian BEDKOBER - Robert KROCHMALIK | 29 | 1.00 |
5 | 11 | Nicoleta GIURA - Nick HUGHES | 26 | 0.68 |
5 | 29 | Adam EDGTTON - Daniel BRAUN | 26 | 0.68 |
7 | 15 | William ZHANG - Michael WU | 18 | 0.50 |
8 | 23 | Rena KAPLAN - Nevena DJUROVIC | 16 | 0.43 |
9 | 26 | Cathryn HERDEN - Patsy MCCARTNEY | 14 | 0.38 |
10 | 12 | Lavy LIBMAN - Tomer LIBMAN | 12 | 0.33 |
11 | 7 | Dennis ZINES - Tom MOSS | 11 | 0.30 |
12 | 19 | Orlando WU - John NEWMAN | 9 | 0.27 |
13 | 17 | Martin BLOOM - Peter GILL | 4 | 0.25 |
14 | 30 | David HUDSON - Anita CURTIS | -3 | 0.23 |
15 | 13 | Liam MILNE - Pauline POTTS | -4 | 0.11 |
15 | 20 | Vicky WEI - Yun ZHOU | -4 | 0.11 |
17 | 9 | Michael CARTMELL - Brad COLES | -5 | |
18 | 24 | Monica GINSBERG - Sybil HURWITZ | -12 | |
18 | 25 | Helen HORWITZ - Matthew THOMSON | -12 | |
20 | 3 | Marilyn CHADWICK - Toni SHARP | -13 | |
20 | 21 | Barbara MCDONALD - Alan WALSH | -13 | |
20 | 28 | Heather CUSWORTH - Frances LYONS | -13 | |
23 | 16 | Robert VADAS - Warren ROBINSON | -14 | |
24 | 2 | Robert SEBESFI - Richard DOUGLAS | -24 | |
25 | 6 | Ben CHOSID - Leo GOOREVICH | -30 | |
26 | 10 | Nazife BASHAR - Kinga MOSES | -33 | |
27 | 14 | Jenny BARNES - Greg QUITTNER | -41 | |
28 | 5 | Helene PITT - Ruth TOBIN | -44 | |
29 | 22 | Mark MORDO - Jim BEAN | -47 | |
30 | 18 | Robert WARD - John SCUDDER | -69 | |
East-West | ||||
Place | Pair | Score | MPs | |
1 | 12 | Peter FORDHAM - Chris SUNDSTROM | 47 | 3.00 |
2 | 20 | Elizabeth ADAMS - Andrew PEAKE | 46 | 2.10 |
3 | 16 | Nicholas RODWELL - Fraser REW | 40 | 1.50 |
4 | 18 | Daniel KROCHMALIK - Andrew HIRST | 35 | 1.00 |
5 | 2 | Lorna ICHILCIK - Lynn KALMIN | 27 | 0.75 |
6 | 17 | Sally CLARKE - Garry CLARKE | 26 | 0.60 |
7 | 30 | Tony LEIBOWITZ - Paul LAVINGS | 22 | 0.50 |
8 | 8 | Nicky STRASSER - George BILSKI | 18 | 0.41 |
8 | 10 | Giselle MUNDELL - Avril ZETS | 18 | 0.41 |
10 | 1 | Richard MCAULIFFE - Leigh MATHESON | 14 | 0.32 |
10 | 4 | Peter JEFFERY - Steven BOCK | 14 | 0.32 |
12 | 13 | Helena DAWSON - Carola HOOGERVORST | 13 | 0.26 |
12 | 24 | Julian FOSTER - David WESTON | 13 | 0.26 |
14 | 6 | Helen LOWRY - Berenice FOLKARD | 9 | 0.23 |
15 | 5 | Wayne SMITH - Julian ABEL | 5 | 0.21 |
16 | 14 | Michael WILKINSON - Mathew VADAS | 4 | |
17 | 25 | Cevat EMUL - David BOGA | 2 | |
18 | 28 | Maurits VAN DER VLUGT - Andre KORENHOF | -1 | |
19 | 3 | Sarah AMOILS - Helen HELLSTEN | -7 | |
19 | 27 | Devorah LEES - Fay COONEY | -7 | |
21 | 22 | Paul DALLEY - Michael COURTNEY | -9 | |
22 | 26 | Mike HUGHES - Kim MORRISON | -10 | |
23 | 11 | Kevin DAVIES - Rakesh KUMAR | -13 | |
24 | 9 | Tina ZINES - Tony ONG | -14 | |
25 | 15 | George FINIKIOTIS - Gary LANE | -15 | |
26 | 21 | Steve BARON - Richard CARTER | -17 | |
27 | 29 | Margaret KLASSEN - Rosa PANG | -29 | |
28 | 7 | Marcia SCUDDER - Inez GLANGER | -34 | |
29 | 19 | Margaret FOSTER - Elizabeth FANOS | -36 | |
30 | 23 | Sarah CARRADINE - Michael YOUNG | -60 |