2015 Interstate Teams Selection
results | boardsClick on the unit's number to view their personal scoresheet
North-South | ||||
Place | Pair | Score | MPs | |
1 | 15 | William ZHANG - Michael WU | 68 | 3.00 |
2 | 23 | Rena KAPLAN - Nevena DJUROVIC | 64 | 2.10 |
3 | 24 | Monica GINSBERG - Sybil HURWITZ | 58 | 1.50 |
4 | 11 | Nicoleta GIURA - Nick HUGHES | 55 | 1.00 |
5 | 17 | Martin BLOOM - Peter GILL | 48 | 0.75 |
6 | 20 | Vicky WEI - Yun ZHOU | 47 | 0.60 |
7 | 2 | Robert SEBESFI - Richard DOUGLAS | 46 | 0.50 |
8 | 21 | Barbara MCDONALD - Alan WALSH | 45 | 0.43 |
9 | 26 | Cathryn HERDEN - Patsy MCCARTNEY | 43 | 0.38 |
10 | 3 | Marilyn CHADWICK - Toni SHARP | 41 | 0.33 |
11 | 6 | Ben CHOSID - Leo GOOREVICH | 40 | 0.30 |
12 | 1 | Judy MOTT - Rita NAILAND | 36 | 0.27 |
13 | 7 | Dennis ZINES - Tom MOSS | 30 | 0.25 |
14 | 4 | David WILTSHIRE - Sophie ASHTON | 28 | 0.23 |
15 | 25 | Helen HORWITZ - Matthew THOMSON | 27 | 0.11 |
15 | 28 | Heather CUSWORTH - Frances LYONS | 27 | 0.11 |
17 | 8 | Brian BEDKOBER - Robert KROCHMALIK | 25 | |
18 | 9 | Michael CARTMELL - Brad COLES | 23 | |
19 | 18 | Robert WARD - John SCUDDER | 21 | |
20 | 22 | Mark MORDO - Jim BEAN | 16 | |
21 | 14 | Jenny BARNES - Greg QUITTNER | 15 | |
22 | 12 | Lavy LIBMAN - Tomer LIBMAN | 14 | |
23 | 27 | Susan CROMPTON - Michael PRESCOTT | 12 | |
24 | 5 | Helene PITT - Ruth TOBIN | 6 | |
25 | 30 | David HUDSON - Anita CURTIS | 4 | |
26 | 10 | Nazife BASHAR - Kinga MOSES | -2 | |
27 | 13 | Liam MILNE - Pauline POTTS | -5 | |
27 | 29 | Adam EDGTTON - Daniel BRAUN | -5 | |
29 | 19 | Orlando WU - John NEWMAN | -10 | |
30 | 16 | Robert VADAS - Warren ROBINSON | -43 | |
East-West | ||||
Place | Pair | Score | MPs | |
1 | 28 | Wayne SMITH - Julian ABEL | 16 | 3.00 |
2 | 13 | Elizabeth ADAMS - Andrew PEAKE | 13 | 2.10 |
3 | 5 | Peter FORDHAM - Chris SUNDSTROM | 12 | 1.50 |
4 | 21 | Maurits VAN DER VLUGT - Andre KORENHOF | 2 | 1.00 |
5 | 17 | Julian FOSTER - David WESTON | 0 | 0.75 |
6 | 7 | Michael WILKINSON - Mathew VADAS | -13 | 0.60 |
7 | 3 | Giselle MUNDELL - Avril ZETS | -17 | 0.47 |
7 | 9 | Nicholas RODWELL - Fraser REW | -17 | 0.47 |
9 | 8 | George FINIKIOTIS - Gary LANE | -21 | 0.36 |
9 | 15 | Paul DALLEY - Michael COURTNEY | -21 | 0.36 |
11 | 11 | Daniel KROCHMALIK - Andrew HIRST | -24 | 0.29 |
11 | 24 | Richard MCAULIFFE - Leigh MATHESON | -24 | 0.29 |
13 | 23 | Tony LEIBOWITZ - Paul LAVINGS | -25 | 0.25 |
14 | 6 | Helena DAWSON - Carola HOOGERVORST | -26 | 0.23 |
15 | 25 | Lorna ICHILCIK - Lynn KALMIN | -27 | 0.21 |
16 | 26 | Sarah AMOILS - Helen HELLSTEN | -28 | |
17 | 1 | Nicky STRASSER - George BILSKI | -30 | |
17 | 12 | Margaret FOSTER - Elizabeth FANOS | -30 | |
19 | 14 | Steve BARON - Richard CARTER | -31 | |
20 | 29 | Helen LOWRY - Berenice FOLKARD | -32 | |
21 | 16 | Sarah CARRADINE - Michael YOUNG | -33 | |
22 | 19 | Mike HUGHES - Kim MORRISON | -35 | |
23 | 2 | Tina ZINES - Tony ONG | -36 | |
23 | 10 | Sally CLARKE - Garry CLARKE | -36 | |
23 | 27 | Peter JEFFERY - Steven BOCK | -36 | |
26 | 30 | Marcia SCUDDER - Inez GLANGER | -46 | |
27 | 18 | Cevat EMUL - David BOGA | -53 | |
28 | 22 | Margaret KLASSEN - Rosa PANG | -54 | |
29 | 20 | Devorah LEES - Fay COONEY | -59 | |
30 | 4 | Kevin DAVIES - Rakesh KUMAR | -63 |