Tournaments> Congress & Holiday Results

2019 NSW Congress and Holiday Results



Organisers: Please send your results or links to results and photos to the webmaster at
Sep 8 Hunters Hill Teams Open : Maurits Van Der Vlugt, Susan Humphries, Liam Milne, Tony Nunn
Restricted : Ken Cahill, Vicky Cahill, Paul Roach, Teresa Wilson
Sep 7-8 Port Macquarie-Hastings Teams Sharon Mayo, Greg Mayo, Kim Morrison, David Weston
Sep 7-8 Cowra Congress Swiss Pairs: John Courtman, Chris Pippen
Teams: Geoff Hutchins, Helen Little, Chris Lokan, Morag Lokan
Aug 31 - Sep 1 Blue Mountains Bygone Beautys Congress Pairs:
NS: Karen Martelletti, Kate Terry
EW: Joan Butts, Tom Wykoff
Teams:
Open: Judy Zhu, Rosa Pang, Vicky Wei, Qin Wen
Restricted: Steve English, Gayle Calvert, Lorraine Newson, Sue Goddard
Aug 25 Tweed Birthday Teams Marjorie Askew, Bill Powell, Janet Brown, Eric Hurley
Aug 25 Toronto Teams Tania Lloyd, Hugh Grosvenor, Beryl Manuel, Chris Van Wyck
Aug 25 NSBC@Lindfield Teams George Fleischer, Anthony Burke, Ron Speiser, Andrew Peake
Aug 24-25 Tamworth Swiss Pairs Ian McKinnon, Virginia Dressler
Aug 18 Parkes Murial Waddell Memorial Teams Day Peter Perry, Carole King, Anne Hazelton, Jane North
Aug 11 Ingleburn Teams Susan Humphries, Jessica Brake, Liam Milne, Tony Nunn
Aug 10-11 Wagga Wagga Congress Swiss Pairs: Chris Stead, Richard Hills
Teams: Michael Ross, Kevin Douglas, Manics Maniccavasagar, Adrian Thompson
Aug 10-11 Moree Pairs Sid Reynolds, Antoinette Rees
Aug 10-11 Central Coast Novice and Restricted Congress Swiss Pairs: Trish Byrnes, Jurate Laisve
Teams: Kit Meyers, Catherine Else, Fiona Fawcett, Kerry Rymer
Aug 4 Trumps Winter Teams Steven Bock, John Newman, Joshua Wyner, Derrick Browne
Aug 4 Nowra Teams Kathryn Kean, Jenny Michael, Kevin Tant, Janet Turnell
Aug 3-4 Orange Congress Swiss Pairs: Jennifer Hector, Terry Bossomaier
Teams: George Kozakos, David Lilley, Margaret Bourke, Brad Coles
Jul 28 Peninsula Swiss Pairs Open: Mark Kolodziejczyk, Les Grewcock
Restricted: Kerry Rymer, Kit Myers
Jul 27-28 Taree Teams Garry Clarke, Sally Clarke, Gil Clarke, Pauline Erby
Jul 6-7 Brisbane Water Super Congress Open Swiss Pairs NS: Cevat Emul, Steven Bock
Open Swiss Pairs EW: John McIlrath, Patricia Grigson
Restricted Swiss Pairs: Kit Meyers, Kerry Rymer
Novice Swiss Pairs: Graeme Schubert, Charmain Mills
Open Teams: Kevin Davies, Steven Bock, Wayne Zhu, Cevat Emul
Restricted/Novice Teams: Colin Speller, Jodie Gudaitis, Stephen Calcroft, Peter Cloughessy
Jun 27-30 North Shore Bridge Club Festival Festival Matchpoint Swiss Pairs: Michael Prescott, Marlene Watts
Festival Swiss Teams: Tony Nunn, Elizabeth Adams, Jane Dawson, Peter Gill, David Adams
Festival Swiss Pairs NS: Lavy Libman, Tomer Libman
Festival Swiss Pairs EW: Julian Foster, David Weston
TBIB Swiss Teams: Warren Lazer, Pauline Gumby, Peter Buchen, Matthew Thomson
Jun 22-23 Illawarra Bridge Association Chris Diment Memorial Pairs: Julian Foster, Jenna Gibbons
Teams: Martin Willcox, Vicky Lisle, Ian Lisle, Kae French
Jun 22-23 NSBC@Lindfield Restricted and Novice Congress Novice Swiss Pairs: Colin Speller, Jodie Gudaitis
Restricted Swiss Pairs: Kathryn Stewart, Susan Feeney
Novice Teams: Michael Hogan, Jay Novak, Clare Ainsworth & Mary Poynten
Restricted Teams: Ellen Borda, Jane Biscoe, John Russell and Judith Parsons
Jun 16 Wollstonecraft Teams Warren Dobes, Steven Bock, Yumin Li, Peter Jeffery
Jun 15-16 Newcastle Congress Open Swiss Pairs NS: Sharon Mayo, Greg Mayo
Open Swiss Pairs EW: Johnno Newman, Matt Smith
Restricted Swiss Pairs NS: Howard Bridgman, Kerrie Norris
Restricted Swiss Pairs EW: Alison Lea, Effie Roach
Novice Swiss Pairs NS: Peter Hume, Elaine Hume
Novice Swiss Pairs EW: Pamela Rodwell, Kerry Law
Open Teams: Hugh Grosvenor, Tania Lloyd, Michael Wilkinson, Sue Crompton
Restricted Teams: Alan Bustany, Pauline Caust, Jurate Laisve, Carol Anderson
Jun 15-16 Grafton Bridge Club Swiss Pairs Paul Smith, Winston Guymer
Jun 9 Trumps Friendly Pairs Kinga Moses, Nazife Bashar
Jun 8-9 Nambucca Valley Congress Pairs: Nigel McIvor, Kellie Potts
Teams: Susan Lindner, Anne Rutter, Barbara Griffiths, Chris Manser
Jun 2 NSWBA Teams of Three Open: Warren Lazer(C), Peter Lipthay, Peter Marshall, Peter Bendelstein
Restricted: Tomer Libman(C), Maeve Doyle, Stuart Schon, Sylvia Halloran
Novice: Marcia Scudder(C), Ann Baker, Natalie Topper, Leonie Grunfeld
May 26 NSWBA Autumn Swiss Pairs Peter Jeffery, Yumin Li
May 25-26 Leeton Congress Swiss Pairs: Michael Ross, Kevin Douglas
Teams: Phil Glover, Bal Krishan, David Brennan, Jan Rava
May 18-19 Coffs Harbour Teams David Weston, Michael Simes, Greg Mayo and Sharon Mayo
May 5 Trumps Autumn Teams Peter Jeffery, Yumin Li, Wayne Zhu, Wei Zhang
May 5 Maitland Teams Ann Harrison, David Harrison, Greg Farrell, Helen Baker
May 4-5 Bathurst Congress Pairs: Ros Howes, Tony Howes
Teams: John Mottram, Lorraine Schapp, Jane North, Ian Lincoln
Apr 28 Peninsula Teams Open Teams: Fraser Rew, Colin Baker, Sartaj Hans, Helena Dawson
Restricted Teams: Gail McKenzie, Martin Brown, Barry Feyder, Anthony Smuts
Apr 27-28 Yamba Swiss Pairs Jamie McFall, Frances Gaunt
Apr 27-28 Taree Teams Ian Lisle, Vicky Lisle, Margaret Foster, Roslyn Howes
Apr 19-22 Trumps Easter Festival Good Friday Pairs: Jenna Gibbons, Julian Foster
Easter Swiss Pairs: Kate McCallum, Axel Johannsson
Easter Sunday Teams: Fraser Rew, Nick Rodwell, Jenna Gibbons, Julian Foster
Morning Gourmet Pairs: NS Patrick Starck, Rebecca Burnett-Smith, EW Leo Goorevich, Fiona Lavery
Afternoon Gourmet Pairs NS Haidene, Derek Maltz, EW Colin Clifford, John Rogers
Night Gourmet Pairs: Cath Turner, Yvonne Bartels
Apr 14 NSWBA WITS Swiss Pairs Michael Cartmell, David Fryda
Apr 14 Tilligerry Swiss Pairs NS: Paul McGrath, Chris Dibley EW: Ian McKinnon, Virginia Dressler
Apr 6-7 Sapphire Coast Congress Swiss Pairs: Robert van der Hoek, Sue Neill
Teams: Elizabeth Havas, Chris Stead, Val Brockwell, John Brockwell
Apr 6-7 Central Coast Super Congress Open Swiss Pairs: Nigel Rosendorff, Anthony Burke
Restricted Swiss Pairs: Irene Campbell, Margaret Regan
Best Novice Pair: Stephen Calcroft, Peter Cloughessy
Open Teams: Nigel Rosendorff, Anthony Burke, George Fleischer, Mathew Vadas
Restricted Teams: Jan Winn, Jenny Genocchio, Robert Stammel, Claire Stammel
Best Novice Team: Michael Hogan, Jay Novak, Michael Choueifate, Andrew Refshauge
Mar 30-31 Tamworth Teams Brian Glover, Ken Wilks, Rosalie Broughton, Ian Price
Mar 23-24 Inverell Delvyn Pairs Brian Glover, Ian Price
Mar 17 Kiama and District Novice Swiss Pairs Jenny Muscio, Sue Bochan
Mar 17 NSBC@Lindfield Swiss Pairs Witold Chylewski, Warren Dobes
Mar 16-17 Port Macquarie-Hastings Congress Swiss Pairs: Chris Manser, Peter Briscoe
Teams: Ian Lisle, Vicky Lisle, David Weston, Julian Foster
Mar 16-17 Ballina Congress Swiss Pairs: Dianne Hillman, Connie Cassman
Teams: Eric Hurley, Gary Lynn, Bill Powell, Marjorie Askew
Mar 9-10 Wellington Congress Swiss Pairs: Peter Tarlington, Fitz McKay
Teams: John Mottram, Helen Christie, Jane North, Ian Lincoln
Mar 9-10 Armidale Swiss Pairs Tony Sorensen, Ed Hahn
Mar 8-10 Bateman's Bay Congress Walk-In: NS: Claire Hughes, Cathi Bywater EW: Alan Joseph, Rosa Mishkin
Swiss Pairs Open: David Lilley, Khokan Bagchi
Swiss Pairs Restricted: Jennette Rosetta, Inci Khoury
Teams: David Lilley, Khokan Bagchi, Arjuna De Livera, George Kozakos
Mar 3 Trumps March Teams Kate McCallum, Axel Johannsson, Arthur Ramer, Kevin Davies
Mar 3 Forbes Swiss Pairs Jenny King, Calvin Konner
Mar 2-3 Griffith Ex-Servicemen's Congress Pairs: Richard Hills, Chris Stead
Teams: Phil Glover, Bal Krishan, John Currie, Mary Francis
Feb 9-10 Great Lakes Teams David Weston, Kim Morrison, Greg Mayo, Sharon Mayo
Feb 3 Kings and Queens Summer Swiss Pairs Murray Green, Jane Dawson
Jan 27 NSWBA January Matchpointed Swiss Pairs Lavy Libman, Tomer Libman
Jan 6 NSWBA Summer Teams Peter Gill, Peter Livesey, Warren Lazer, Pauline Gumby